site.btaНосителят на приза за "Най-полезен играч" в НБА Шей Гилджъс-Алекзандър получи ключовете от родния си град


Носителят на приза за "Най-полезен играч" в Националната баскетболна асоциация Шей Гилджъс-Алекзандър получи признание от властите в родния си град Хамилтън, окръг Онтарио.
Кметът на града Андреа Хоруат връчи на канадския баскетболист ключовете от града. Церемонията се състоя на местния стадион, а кметицата заяви, че и улица в града ще бъде кръстена на името на Гилджъс-Алекзандър.
"Израснах като пътувах по целия свят, през безброй щати и градове и хората винаги ме питаха откъде идвам. Аз с гордост заявявах, че съм от Хамилтън", каза играчът на Оклахома Сити Тъндър, който бе взел със себе си и трофея в НБА, който тимът спечели за пръв път този сезон.
"Хамилтън е различен град от всеки друг дори в Онтарио. Това е град с различна енергия, различна гордост и аз не мога да скрия това. Нося Хамилтън със себе си навсякъде, така че може да си представите каква гордост за мен е да получа ключовете от града и да бъде кръстена улица на мое име", каза още гардът на Оклахома.
Освен приза за "Най-полезен играч" в редовния сезон и шампионската титла, Гилджъс-Алекзандър спечели и награда за "Най-полезен играч във Финалите", като така прибра трите най-ценни трофея в НБА в рамките на един сезон.
/ГК/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина