site.btaИнтензивен е трафикът на ГКПП „Капитан Андреево“ на изхода и на ГКПП „Калотина“ на входа за леки автомобили


На границата с Република Турция трафикът е интензивен на изход за леки автомобили на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) „Капитан Андреево“. Интензивен е трафикът и на вход за леки автомобили на ГКПП „Калотина“ при границата с Република Сърбия. Информацията за движението по границите е актуална към 6:00 часа, съобщиха от Главна дирекция „Гранична полиция“.
На ГКПП "Станке Лисичково" при границата с Република Северна Македония се извършва цялостна реконструкция на пункта и преминаването се извършва на ограничен брой трасета. Трафикът е нормален на останалите ГКПП.
На границата с Румъния трафикът е нормален на всички ГКПП. Извършва се основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе, поради което е въведена временна организация на движението. Трафикът е в една лента с пропускателен режим и се регулира от служители на фирмата изпълнител.
На останалите гранични преходи трафикът е нормален.
На границата с Гърция по дестинацията Рудозем-Ксанти има строителни дейности на пътя от гръцка страна. Гръцките власти са поставили табели, на които е указано, че теренът е строителна площадка и не се допуска влизането в обекта.
През граничните преходи в района на Маказа, Златоград и Ивайловград е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси до 3,5 тона.
/РИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина