site.btaБългарският диригент Деляна Лазарова ще дирижира днес в Осака концерт на японския симфоничен оркестър


Българският диригент Деляна Лазарова ще дирижира днес, 25 юли, в Осака концерт на японския симфоничен оркестър. Музикалното събитие е планирано да започне в 19:00 ч. местно време. Това съобщават от екипа на Посолството на България в Токио чрез публикация в официалната си Фейсбук страница.
„Заповядайте в зала „The Symthony Hall“, за да се насладите на изпълнението на Japan Century Symphony Orchestra под диригентската палка на маестро Лазарова“, пише в поканата на дипломатическото ни представителство.
От споделената информация научаваме още, че програмата на концерта включва сюита „Гробницата на Купрен“ (версия за оркестър) от Морис Равел, „Антракт“ от Каролайн Шоу и Симфония №4 си-бемол мажор, оп. 60 от Лудвиг ван Бетовен.
Както БТА писа, Деляна Лазарова е родена през 1985 година в Пловдив, завършва Националното училище за музикално и танцово изкуство „Добрин Петков“ в родния си град със специалност "Цигулка" в класа на Виолета Стоянова. Учи диригентско майсторство във Висшето училище за изкуства в Цюрих при проф. Йоханес Шлефли и защитава магистърска степен по дирижиране.
Усъвършенства професионалните си умения в майсторски класове по дирижиране при Бернард Хайтинк, Пааво Ярви, Леонард Слаткин, Марк Стрингер, Робърт Спано и Матиас Пинчер.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина