site.btaОмуртаг празнува Ден на града
БТА, Снимка: кореспондент на БТА в Търговище Боряна Димитрова, архив
За поредна година жителите на Омуртаг празнуват на 7 юни Ден на града. Ръководният екип на общината е подготвил разнообразна програма, която ще се разгърне в няколко дни. Денят на Омуртаг е обявен на 28 април 2006 г. с решение на Общинския съвет, когато е приета Наредбата за символиката на Община Омуртаг. Датата не е избрана случайно - на този ден през 1988 г. в Космоса излита вторият български летец-космонавт Александър Панайотов Александров – роден и израснал тук.
/ТТ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина