site.btaОмуртаг празнува Ден на града

БТА, Снимка: кореспондент на БТА в Търговище Боряна Димитрова, архив
За поредна година жителите на Омуртаг празнуват на 7 юни Ден на града. Ръководният екип на общината е подготвил разнообразна програма, която ще се разгърне в няколко дни. Денят на Омуртаг е обявен на 28 април 2006 г. с решение на Общинския съвет, когато е приета Наредбата за символиката на Община Омуртаг. Датата не е избрана случайно - на този ден през 1988 г. в Космоса излита вторият български летец-космонавт Александър Панайотов Александров – роден и израснал тук.

За да прочетете цялата статия

Абонирайте се Влезте във Вашата БТА

Продължете да четете с абонамент

Вижте условията

/ТТ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 06:37 на 25.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация