site.btaСъбитията днес - България
*****
Президентът Румен Радев ще участва в отбелязването на 35 години от създаването на Сдружение „SOS Детски селища България“, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Събитието ще се състои от 14:00 часа в с. Дрен, община Радомир. В рамките му ще бъде проведен шахматен сеанс, по време на който българската състезателка по шахмат Нургюл Салимова ще играе едновременно на 35 дъски. Освен държавния глава, в шахматния сеанс ще се включат талантливи деца и младежи, както и представители на местната и областната управа, изявени журналисти, спортисти, музиканти и актьори. (КК)
*****
Професионалното обединение на държавните служители организира от 18:00 часа в Клуба на фоторепортерите церемония по повод професионалния празник на държавния служител и 25 години от въвеждане на статута на държавен служител в съвременна България, съобщиха от обединението.
В рамките на събитието ще бъде открита юбилейна фотоизложба, ще бъде емитирана и юбилейна пощенска марка „25 години държавна служба в съвременна България“, с участието на представители на „Български пощи“. (ЙД)
*****
Времето ще бъде слънчево, на повечето места – със слаб променлив вятър. Очаква се по-нататъшно повишение на дневните температури: максималните – между 30° и 35°, за София – около 31°. (НИМХ)
/БИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина