site.btaВарненският симфоничен оркестър изнася концерт с диригент Георги Димитров и солист Марио Хосен


Варненският симфоничен оркестър изнася тази вечер концерт с диригент Георги Димитров и солист Марио Хосен. Началото е в 19:00 ч. на основната сцена на Варненската опера, съобщават организаторите.
Публиката ще чуе Увертюра от „Крадливата сврака“ на Росини, Фантазия „Мойсей“ от Паганини, „Танц на смъртта“ - Интродукция и „Рондо капричозо“ от Сен-Санс, „Италианско капричио“ от Чайковски, „Брилянтна полонеза“ от Виенявски и „Цигански напеви“ от Сарасате.
Маестро Георги Димитров е водил всички български оркестри. Канен е като гост-диригент на известни състави и оперни театри в Русия, Румъния, Унгария, Германия, Италия, Полша, Чехия, Куба, Мексико, Испания, Швейцария. Професионалният му път минава през пулта на Пловдивската филхармония, Русенската и Софийската опера. Ръководил е и Симфоничния оркестър на Сан Марино, за което е удостоен с най-високото отличие на републиката - ордена „Санта Агата“. Води майсторски класове и журира в престижни международни конкурси.
Цигуларят Марио Хосен е носител на множество престижни награди, изследовател и изпълнител на цялостното творчество на Паганини. Свири на цигулка „Гуаданини“, изработена в средата на XVIII век.
Той е и артистичен директор на Международния музикален фестивал „Варненско лято“, който тази година ще стартира на 21 юни с концерт на Варненския симфоничния оркестър, посветен на Рихард Щраус, под палката на диригента Емил Табаков. Сред акцентите на събитието през юни са изпълненията на Симфоничен оркестър на Румъния и участия на Марио Хосен и Синфония Варсовия.
Подробности за програмата на музикалния фестивал „Варненско лято“ ще бъдат оповестени от организаторите от Община Варна на 16 май.
/АВП/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина