site.btaХуманоидни роботи бягаха на полумаратон в Китай заедно със състезатели от плът и кръв


Хуманоидни роботи бягаха заедно с истински хора на полумаратон в китайската столица в събота, съобщава Асошиейтед прес.
Двукраките роботи от различни марки и размери се движеха по 21,1-километровото трасе, подпомагани от екипи от навигатори, оператори и инженери, което според организаторите е първото подобно събитие.
Като предпазна мярка, роботите и хората бягаха в паралелни трасета, разделени с преграда.
Докато участниците от плът и кръв следваха общоприетите правила, 20-те отбора, които използваха машини в полумаратона с хуманоидни роботи, се състезаваха по специално разработени указания, които включваха спирки за смяна на батериите.
Роботът "Скай Проджект Ултра" (Sky Project Ultra) от екипа Tien Kung спечели състезанието сред нечовеците, пресичайки финалната линия за 2 часа, 40 минути и 42 секунди.
Бяха раздадени и награди за най-добра издръжливост, най-добър дизайн на походката и най-иновативна форма, допълва Асошиейтед прес.
/ВБ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина