site.btaРубен Аморим: "Трябваше да си тръгнем с аванс от Лион"


Мениджърът на Манчестър Юнайтед Рубен Аморим бе разочарован след равенството 2:2 с Лион в първия мач между двата тима от 1/4-финалите в Лига Европа.
„Стана интересен мач. Имахме проблеми през първото полувреме при опитите ни за преса, защото Лион играе по различен начин. В средата на първото полувреме и през втората част вече поехме контрола над мача. Опитах да обясня на играчите какъв е стилът на игра на Лион. Опитахме нещо различно. Реваншът ще е различен. Нашите фенове искат да пресираме през цялото време, но трябва да внимаваме, защото Лион е много умен отбор.
Разочаровани сме, че допуснахме късен гол. Трябваше да си тръгнем с аванс. Сега обаче сме домакини в ответния мач и на свой терен ще опитаме да спечелим“, заяви Рубен Аморим.
Португалецът защити двоя вратар Андре Онана, който е обект на негативни коментари заради колебливите си изяви: „Трябва да мислим за следващия мач в първенството, а след това и за реванша с Лион. Когато един играч сгреши, това е грешка на целия отбор. Затова гледаме напред“.
/БД/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина