site.btaОт ПП-ДБ внесоха искане в Конституционния съд за тълкуване на текста, съгласно който действащият състав на ВСС може да избира главен прокурор и председател на ВАС
От „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) внесоха искане в Конституционния съд (КС) за тълкуване на текста на параграф 23 от Конституцията, съгласно който действащият състав на Висшия съдебен съвет (ВСС) може да избира главен прокурор и председател на Върховния административен съд (ВАС). Това каза пред журналисти депутатът от ПП-ДБ и бивш министър на правосъдието Атанас Славов.
„Считаме, че КС трябва да тълкува, защото ВСС с изтекъл мандат, изцяло делегитимиран пред обществото, няма как да инвестира доверие за такъв важен избор“, каза още Славов.
/РН/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина