site.btaПретендентите за титлата в Кипър с домакински победи, Георги Костадинов със силни 90 минути за АПОЕЛ срещу Арис (Лимасол)

снимка: apoelfcofficial

Гонитбата за шампионската титла в кипърското първенство продължи и в днешния 8-и кръг на плейофите, в който АПОЕЛ и АЕК записаха еднакви домакински победи с по 2:0. АПОЕЛ с Георги Костадинов в състава се справи с миналогодишния шампион Арис (Лимасол) и остава начело със 72 точки. АЕК (Ларнака) пък преодоля Омония и има 71 на 2-ата позиция.

Шампионската титла в Кипър по всяка вероятност ще се реши в последния 10-и кръг, когато АПОЕЛ приема АЕК на стадион ГСП в Никозия. Преди това "синьо-жълтите" ще играят градско дерби с Никозия, а АЕК ще приеме Анортозис.

Днес Георги Костадинов игра пълни 90 минути на много високо ниво и отново не позволи с хората в неговата линия да създават проблеми за вратаря Вид Белец. В Ларнака местният тим откри две минути след началото на второто полувреме с гол на Рафаил Лопеш, а Франки Тонгия удвои в 71-ата. В третата среща от плейофа за местата 1-6 Пафос отнесе Анортозис с 5:1, но двата отбора остават 5-и и 6-и.

АПОЕЛ реши мача през първото полувреме, като в основно действащо лице се превърне грузинският нападател Георги Квилитая. В 8-ата минута негов удар с глава беше отбит с мъка от вратаря Андрийс Ванинс, а при добавката Исам Шебаке  не сгреши и откри. Арис нямаше как да реагира, тъй като водената от Георги Костадинов халфова линия на "синьо-жълтите" работеше съвсем коректно.

В 31-ата минута Георги Квилитая удвои преднината на своите, след като при индивидуален пробив надбяга персоналния си пазач и сам срещу вратаря не сбърка. А две минути преди края на първото полувреме "синьо-жълтите" за малко да вкарат трети гол, след като Маркиньос излезе пред Ванинс, но ударът му бе избит преди линията от Мамаду Сане.

През второто полувреме АПОЕЛ получи дузпа заради фаул на Алекс Мекету-Мусунда срещу героя на срещата Квилитая. Съдията Фабио Верисимо от Португалия провери ситуацията с помощта на системата за помощ на съдиите (ВАР) и потвърди решението си. Квилитая стреля от бялата точка, но прати топката в страничната греда. А гостите останаха 10 на терена в 70-та минута, след като Сане видя два жълти картона, вторият за фаул срещу Ндонгала.

Към 14:06 на 04.05.2024 Новините от днес