site.btaАрсенал се върна на върха в английската Висша лига след успех над Уулвърхямптън като гост

снимка: Nick Potts/PA via AP

Арсенал победи с 2:0 Уулвърхямптън като гост и направи сериозен опит да се възстанови от кошмарната седмица, която изпрати, излизайки отново на 1-о място във Висшата лига.

Тимът на мениджъра Микел Артета претърпя две поредни поражения, след като беше ударен от Астън Вила и веднага елиминиран от Байерн в Шампионската лига.

Но благодарение на головете на Леандро Тросар и на Мартин Йодегор лондончани си тръгнаха с три точки от стадион Молиню, изпреварвайки с 1 Манчестър Сити, който обаче има мач по-малко.

Гостите от Лондон можеха да открият още в 40-а секунда. Но ударът на Кай Хаверц след подаване от Тросар в наказателното поле не беше лесен, а и вратарят Жозе Са внимаваше и успя да спаси. Арсенал откри резултата съвсем в края, точно когато изглеждаше, че първата част отива към 0:0. Габриел Жезуш запази топката в наказателното поле и успя да я насочи към Тросар, а той откри резултата. Белгиецът не уцели добре топката, но ударът се получи неспасаяем за вратаря, оформяйки странна парабола. Втората част не беше особено зрелищна, а 2:0 стана в добавеното време. Мартин Йодегор се разписа след подаване на Хаверц.