site.btaБайерн Мюнхен спечели убедително срещу Унион Берлин в Бундеслигата

Байерн Мюнхен спечели убедително срещу Унион Берлин в Бундеслигата
снимка: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Байерн Мюнхен последва класирането за полуфиналите на Шампионската лига с победа с 5:1 над Унион Берлин в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата, за да завърши една перфектна седмица за клуба.

След успеха с 1:0 в средата на седмицата срещу Арсенал, Байерн поведе в резултата в 29-ата минута с попадение на Леон Горецка. Унион изглеждаше близо до изравняване, но гостите отново намериха мрежата със зашеметяващ пряк свободен удар на Хари Кейн малко преди почивката.

Голове на Томас Мюлер и Матис Тел приключиха интригата още в 62-ата минута, преди Мюлер да направи 5:0 в 66-ата, за да отпразнува 400-ия си мач в Бундеслигата. Унион обаче стигна до почетен гол в добавеното време, който беше дело на Йорбе Вертесен.

Байерн е втори в класирането с 66 точки. След като 11-годишната им доминация в лигата приключи и Байер Леверкузен стана шампион предсрочно миналия уикенд, целта на "баварците" е да се класират за Шампионската лига. При четири оставащи мача те са със седем точки пред РБ Лайпциг, който в момента държи последното място за най-престижното европейско състезание.