site.btaКлаудио Раниери и тимът на Каляри отложиха празника на Интер по случай спечелването на титлата

снимка: AP Photo/Antonio Calanni

Треньорът-ветеран Клаудио Раниери и тимът на Каляри отложиха поне временно партито на Интер (Милано) по случай спечелването на шампионската титла в Серия А, след като измъкнаха 2:2 в 32-ия кръг. Сега Интер може да вдигне скудетото другия понеделник в емблематичен мач – дербито на града срещу Милан. Росонерите имат 83 точки на върха, а Милан е 2-и с 69 и единствен на теория може да поддържа някаква интрига. Отборът на Каляри записа трети пореден мач без поражение и се нарежда 14-и, с 4 точки над първия застрашен от изпадане Фрозиноне.

Докато в Интер кадровите проблеми се пооправиха, не можеше да се каже същото за Каляри, който има проблеми във всички линии. На сардинци им липсваха наказаните Нахитан Нандес и Алесандро Дейола, с травми са Леонардо Паволети, Андреа Петаня и Марко Манкосу, плюс Гаетано Ористанио, собственост на Интер, но отссътващ заради заболяване от тонзилит.

Анголецът Зито Лувумбо първи създаде опасност в мача, но ударът с левия крак мина на сантиметри край гредата. След това обаче интернистите поведоха, когато Матео Дармиан тръгна на скорост и подаде пас назад, където Алексис Санчес хитро пропусна за Маркус Тюрам. Френският нападател се разписа и започна да празнува, копирайки жестовете на съотборника си Лаутaро Мартинес. Този момент беше исторически, защото в Интер отбелязаха серия от 40 поредни мача, в които са отбелязали поне един гол.

Гостите от Каляри на свой ред пропуснаха две възможности – едната чрез Лувумбо и една чрез Елдор Шомудоров, но Клаудио Раниери не беше доволен и започна със смените още в 30-ата минута, изваждайки Якуб Янкто.

Гостите изравниха чрез Шомуродов в 64-ата минута. Лувумбо посрещна топката с гръб към вратата, игра с едно докосване с узбекистанеца, който стреля. Топката обаче мина през краката на Бастони и затрудни вратаря Ян Зомер, не успял да реагира както трябва.

10 минути по-късно домакините получиха дузпа, след като удар с глава на Давиде Фратези се спря в ръката на Йери Мина. От 11-те метра Хакан Чалханоглу не сбърка за 2:1. Но Каляри нямаше намерение да се предава и в 83-ата минута се стигна до ново равенство. При малко съмнителни обстоятелства за фаул Джанлука Лападула укроти топката, вероятно с ръка, тя стигна до Никола Виола, който измести с тяло Франческо Ачерби и я изстреля в мрежата на Зомер за втори път.

По-рано вчера срещата Рома – Удинезе беше прекратена заради колабиралия на терена футболист на римляните Eван Ндика. По-късно той беше откаран в болница и върнат в съзнание.