site.btaНова крачка на АПОЕЛ и Георги Костадинов към титлата, българският халф с отлична оценка за победата над Пафос

Снимка: APOEL FC

Със солидна игра в защита и супер-ефективност в атака – 2 гола от 2 удара във вратата, АПОЕЛ се върна към победите, надделявайки с 2:0 като гост на ФК Пафос в 7-ия кръг на плейофа за титлата в Кипър.

Българският полузащитник Георги Костадинов отново изигра пълни 90 минути на високо ниво и меше част от блока, който не позволи удари към вратаря им Вид Белец.

Така АПОЕЛ води с 69 точки, с една пред преследвача си АЕК (Ларнака), койо днес спечели с 1:0 като гост на Арис (Лимасол). Третото място е за Омония с 65, а по-нататък са Арис с 61, Пафос с 57 и Анортозис с 52.

В оставащите три кръга "жълто-сините от Никозия играят само в града. Най-напред приемат Арис, след това са гости на Омония, но и двата отбора използват един стадион – GSP. И в последния 10-и кръг Георги Костадинов и съотборниците му ще посрещнат АЕК в директен двубой и в стремежа си да спечелят 29-а титла в историята.

Победата на АПОЕЛ на стадион Стелиос Кириакидис не беше никак лесна срещу страстен и качествен противник. Но играчите на Рикардо Са Пинто за пореден път показаха, че знаят кога да ударят и как.

Сайтът 24sports.com.cy дава най-висока оценка за Костадинов, като го определя така: "Българинът вдигна нивото на представянето си главоломно и допринесе най-много за неутрализиране на противниците. Далсио не беше добър, но също се активизира в последните 20 минути и помогна за ценната победа".

След нулево първо полувреме грузинезът Георги Квилитая откри от дузпа в 59-ата минута, отсъдена за нарушение на Мариос Димитриу срещу Исам Шебаке от гостите. Италианският съдия Симоне Соца посочи 11-метровия маркер, но и съдиите от стаята за помощ (ВАР) потвърдиха решението му. Ивица Ивушич – хърватският вратар на Пафос, има четири спасени дузпи през сезона, но този път нямаше шанс.

В 68-ата минута Маркиньос беше изведен с много дълъг пас от собсвената половина. Той пробяга вероятно над 60 метра, стреля веднъж, топката се отби в гърба на бранител на домакините. Но тя пак се върна при него и от границата на наказателното поле простреля вратаря за втори път.

Към 13:01 на 30.04.2024 Новините от днес