site.btaСедем точки в последните 70 секунди на Родни Първис донесоха победата на Спартак Плевен над Рилски спортист

Със седем точки на Родни Първис в заключителните 70 секунди Спартак Плевен победи като домакин Рилски спортист с 85:81 (29:24, 14:18, 22:19, 20:20) в най-интересния мач от 30-ия кръг в Националната баскетболна лига.

Победата върна надеждите на Спартак, че може да завърши редовния сезон на второ място в класирането, докато носителят на Купата на България Черноморец Бургас вече си гарантира и на теория първото място два кръга преди края.

Първис вкара тройка от върха за 79:76, а след това на два пъти вкара по два наказателни удара, за да оформи победата на плевенчани. Американецът приключи мача със 17 точки, а най-резултатен за Спартак с 20 бе Цветомир Чернокожев. Плеймейкърът Алекс Ломакс добави още 12 точки.

За тима на Рилски спортист, който на няколко пъти изравняваше в последната четвърт, но така и не успя да поведе, най-полезен с 16 точки бе Джоузеф Лоусън. Алън Арнет реализира 13, а капитанът Чавдар Костов завърши с 12 точки.

В класирането Спартак излезе на трето място с 51 точки, на точка зад втория Рилски спортист. Недостижим лидер е Черноморец с 55 точки. На четвърто място с 50 точки е шампионът Балкан Ботевград.

Срещи от 30-ия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Първа шестица:
Спартак (Плевен) - Рилски спортист  85:81 (29:24, 14:18, 22:19, 20:20)

ЦСКА - Черноморец (Бургас)          78:94 (20:22, 20:23, 21:26, 17:23)
Балкан (Ботевград) - Черно море     80:68 (12:12, 15:14, 20:20, 33:22)

Втора шестица:
Академик Пловдив - Ямбол            74:72 (29:19, 14:19, 9:18, 22:16)
Берое - Миньор (Перник)             66:113 (17:30, 15:23, 18:24, 16:36)
Шумен - Левски                      89:67 (26:15, 23:17, 22:11, 18:24)

10. Академик        30  11  19  2414:2530   41
11. Миньор 2015     30  11  19  2315:2442   41
12. Берое           30  8   22  2404:2779   38

Към 05:19 на 02.05.2024 Новините от днес