site.btaХеттрик на Фил Фоудън донесе победата на Манчестър Сити над Астън Вила, Арсенал се върна на върха във Висшата лига поне за 24 часа

Манчестър Сити остава в борбата за титлата след хеттрик на Фил Фоудън / снимка: АП/Dave Thompson

С хеттрик на Фил Фоудън шампионът Манчестър Сити победи с 4:1 Астън Вила и запази надеждите си за четвърта поредна титла на Англия.

Домакините играха без голмайстора си Ерлинг Холанд, но въпреки това нямаха особени проблеми да стигнат до успеха.

Родри даде преднина на "гражданите" в 11-ата минута, но десет по-късно гостите изравниха чрез Джон Дуран.

В края на полувремето Фоудън вкара първия си гол в срещата и даде преднина на домакините.

През второто полувреме английският национал добави още две попадения, като за едното от тях асистира Родри.

С победата Манчестър Сити събра 67 точки, колкото има и вторият Ливърпул, който по-късно днес приема Шефилд Юнайтед.

Първи с 68 точки е отборът на Арсенал, който постигна успех с 2:0 над новака Лутън Таун.

И двата гола за "артилеристите" паднаха до почивката. В 24-тата минута Емил Смит Роу отне една топка в средата на терена, комбинира с Кай Хаверц, който намери Мартин Йодегор и капитанът на Арсенал откри.

Минута преди почивката Смит Роу напредна по крайна линия и даде пас по земя, при който Дайки Хашиока си вкара автогол.

В последния мач от снощи Брентфорд и Брайтън завършиха 0:0.