site.btaВолейболните националки на България до 18 години загубиха срещу Испания в контрола

снимка: БФВолейбол

Националният отбор на България по волейбол за жени до 18 години загуби драматично с 2:3 (25:14, 22:25, 23:25, 25:17, 15:17) в първата от трите си контроли срещу Испания. Двубоят се игра при закрити врати в зала "Христо Ботев".

Първият гейм беше рецитал на България и завърши при убедителното 25:14. Вторият обаче даде начало на промяната в мача. До средата му двата отбора си разменяха лидерската позиция. Тогава няколко слаби минути на България позволиха на Испания да дръпне и да изравни след 22:25.

В третата част България заигра по-добре. Резултатът стана 5:1 и след това 10:6, но испанките направиха обрат до 18:12 в своя полза. При 23:23 Испания направи две поредни точки и поведе с 2:1. В четвъртия гейм българките се добраха до 25:17, но загубиха тайбрека с 15:17.

В следващите два дни предстоят още две контроли между България и Испания. Българският отбор се готви за европейска квалификация, която ще бъде в Австрия с участието още на домакините, Дания и Литва.

Към 01:34 на 28.04.2024 Новините от днес