site.btaЧерноморец Бургас нанесе втора домакинска загуба през сезона на Балкан Ботевград

Отборът на Черноморец Бургас, който преди седмица триумфира с Купата на България при мъжете, записа победа номер 21 от началото на сезона в Националната баскетболна лига.

В последна среща от 26-ия кръг "акулите" се наложиха над Балкан с 95:71 (22:18, 30:14, 20:24, 23:15). По този начин те нанесоха едва второ поражение на Балкан в Ботевград през този сезон.

Бургазлии успяха да предрешат изхода на двубоя още през първото полувреме, което завърши при 52:32 в тяхна полза. След равностойна първа четвърт, която бе спечелена от Черноморец само с четири точки разлика, във втората гостите показаха защо са абсолютният фаворит за титлата. Те успяха бързо да отворят двуцифрена преднина при 30:20, а до края на полувреме разликата достигна 20 точки.

През второто полувреме Черноморец не намали оборотите и в последните минути дори имаше флирт с 30-точковата разлика.

Най-резултатен за победителите бе Травис Макконико с 20 точки. Андрей Иванов вкара още 16 точки, а Алекс Уандие добави 15 от пейката.

За Балкан Николай Грозев и Майкъл Диксън вкараха по 14 точки.

В класирането Черноморец разделя първата позиция с Рилски спортист с по 21 победи и пет загуби. Балкан е на четвърто място с 15 победи и 10 загуби.

Срещи от 26-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Балкан Ботевград - Черноморец Бургас - 71:95 (18:22, 14:30, 24:20, 15:23)

от неделя:
Миньор 2015 - Академик Пловдив - 84:88 (19:24, 24:18, 23:27, 18:19)
ЦСКА - Спартак Плевен          - 78:82 (20:26, 22:21, 14:23, 22:12)

Ямбол - Левски                    - 79:80 (17:11, 17:24, 18:26, 27:19)
Черно море Тича - Рилски спортист - 60:107 (14:19, 13:23, 9:29, 24:36)

от четвъртък:
Шумен - Берое - 122:74 (31:18, 25:25, 28:20, 38:11)

10. Академик Пловдив        26    9   17   2074:2206   35
11. Миньор 2015             26    8   18   1943:2149   34
12. Берое                   26    8   18   2094:2334   34

Към 07:09 на 29.04.2024 Новините от днес