site.btaОтборът на Хърватия победи Тунис след дузпи на турнира в Кайро, ще играе финал срещу Египет във вторник

Снимка: AP Photo/Darko Bandic

Националният отбор на Хърватия по футбол победи тима на Тунис след изпълнение на дузпи, след като редовното време завърши 0:0. Вратарят Ивица Ивушич, който замени Доминик Ливакович през второто полувреме, спаси три наказателни удара, за да осигури успеха на тима си с 5:4. Преди това спаси и шут на Сейфедин Жазири, който можеше да осигури победата на тунизийците.

Така Хърватия ще играе финал на турнира в Кайро срещу домакина Египет, който се наложи над Нова Зеландия в петък с 1:0. Турнирът е част от новата инициатива на ФИФА серии от приятелски срещи.

Към 15:10 на 29.04.2024 Новините от днес