site.btaЕтър 64 и Свиленград се класираха за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени

Полуфинални срещи от турнира за купата на България по хандбал за жени:

Етър 64 - Сливница - 40:39 (18:15)
Свиленград - Бяла   - 29:27 (14:11)

Защитаващият трофея си Етър 64 и домакинът Свиленград се класираха за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени.

Великотърновки надделяха над Сливница в първия полуфинал с 40:39 (18:15). "Виолетовите" започнаха по-добре мача и поведоха с 6:3, но с добра серия съперникът стигна до обрат при 13:12 в 22-ата минута. В последствие етърки вкараха четири поредни гола и това им позволи да се оттеглят с преднина ох 18:15 на почивката.

Сливница стартира по-силно след почивката и в 41-ата минута дори водеше с 26:24. С пет безответни попадения великотърновки отново поеха контрола върху мача и до  края на допуснаха да бъдат застигнати.

Данислава Петрова вкара 15 гола за успеха, а по 6 добавиха Мария Спиридонова и Стефани Петрова.

За Сливница с 11 попадения се  отличи Мелина Спасова, а с 9 допринесе Ивет Костадинова, но това не беше достатъчно.

На финала утре Етър 64 ще се  стреми към рекордна 16 купа срещу Свиленград, който елиминира държавния шампион Бяла с 29:27 (14:11) във втория полуфинал.

Момичетата на Тефик Парафитов започнаха добре и в средата на първата част водеха с 8:5, като запазиха аванса си до почивката. В началото на второто полувреме те увеличиха преднината си до 18:13, но постепенно Бяла започна да наваксва пасива и десетина минути преди края дори стигна до обрат при 23:22. С по-силен финал свиленградчанки успяха все пак достигнат до победата, като с ключова серия от три поредни гола дръпнаха с 28:26, а Стефка Агова реши  всичко с попадение 30-ина секунди преди края.

Кристина Миланова вкара 10 гола за носителките на трофея през 2018 година, а Агова завърши със 7.

За Бяла Кристина Иванова реализира 9 пъти, а Соня Богданова добави 5 попадения.