site.btaБългарските състезатели завоюваха 4 златни отличия в направление "ринг" на Световната купа по кикбокс в Италия

снимка: федерацията

15 финалисти в направление "ринг" излъчи България до момента на първата за годината Световна купа по кикбокс в Йезоло (Италия). Страната участва с 65 състезатели, от които днес 15 се класираха на финал в своите категории. От тях четирима спечелиха битките си и станаха носители на Световна купа в тежките стилове на ринг К1, лоу кик и фулконтакт. Със сребърни отличия ще се завърнат четирима родни кикбоксьори, а петима се окичиха с бронз.

Носители на Световна купа в своите категории на ринг станаха Ивана Иванова, Петър Неделчев, Марио Аржанов и Кристиян Георгиев.

Ивана Иванова е първата носителка на Световна купа от националите, които се състезават на ринг в Йезоло. Иванова спечели златото, след като надигра Кайса Хансон (Дания) в категория до 48 кг стил фул контакт. Петър Неделчев  се окичи със златото до 71 кг стил лоу кик след победа на финала над Илие Козмин (Румъния). Марио Аржанов  спечели Световната купа до 57 кг стил лоу кик след успех над Нейтън Нуни (Ирландия). Кристиян Георгиев  стана носител на златен медал, след като надигра Андрия Радоман (Черна гора) в категория до 60 кг стил лоу кик.

Българските кикбоксьори носители на сребърни отличия в Йезоло направление "ринг" са Али Юзеир, Михайл Боев, Ангел Коцев и Мони Василев. Али Юзеир остана със сребърен медал до 86 кг стил К1, след като отстъпи на финала пред Кемал Йозтюрк (Германия). Ангел Коцев  е носител на сребърно отличие, след като загуби от Немания Раднич (Черна Гора) до57 кг стил лоу кик. Михайл Боев спечели сребърен медал след поражение от Димитрий Венгер (Молдова) до 51 кг стил лоу кик. Мони Василев също е със сребро, след като бе надигран на финала при тежките над 91 кг стил лоу кик от Виктор Дукич (Черна гора).

Носители на бронзови отличия в направление "ринг" станаха Станеслав Вълков, Алекс Илиев, Михаил Георгиев, Николай Валериев и Станимир Минчев. Вълков бе надигран от Йован Липовина (Черна Гора), което му отреди бронзовото отличие до 51кг стил лоу кик. Носител на бронз е и Алекс Илиев, който претърпя поражение от Виктор Милич (Босна и Херцеговина) до 63,5кг стил лоу кик.  Трети е и Михаил Георгиев, който отстъпи до 63,5 кг на Лукаш Худлер (Чехия). Николай Валериев взе бронз в категория до 81 кг стил К1, след като бе надигран на полуфинал от Лазар Киликовац (Черна гора). Станимир Минчев също ще се завърне с бронзово отличие до 63.5 кг, след като загуби полуфиналната си среща от Лукаш Бареш (Чехия).

Утре още седем родни кикбоксьори ще се борят за златните отличия на "ринг". Това са финалистите Алисия Сусанина, Александър Рибников, Атанас Димов, Диян Димитров, Христо Димов, Костадин Кърджалийски и Тодор Георгиев. Борбата за призово класиране продължава и в направление "татами", където националите неизменно са сред призьорите.

Към 18:29 на 29.04.2024 Новините от днес