site.btaЕтър 64 излезе на второ място в основната фаза на женското хандбално първенство на България

Срещи от третия кръг в основната фаза на женското хандбално първенство на България:

Сливница - Етър 64 - 35:37 (18:18)
Свиленград -  Бяла  - 25:27 (12:18)

В класирането води Бяла с 9 точки, пред Етър 64 с 5, Свиленград с 4, Сливница с  0.

Носителят на националната купа Етър 64 победи Сливница с 37:35 (18:18) в среща от третия кръг на основната фаза на женското хандбално първенство на България.

С успеха "виолетовите" събраха 5 точки и изместиха от второто място Свиленград, който остана с 4 точки, след като допусна домакинско поражение защитаващия  титлата си Бяла с 25:27 (12:18) в другата среша от кръга. Шампионките водят убедително в класирането с 9 точки и направиха поредна голяма крачка към Суперфиналната серия за златните медали.

На двубоя в Сливница гостенките имаха предимство през по-голямото част от първото полувреме, в което  поддържаха аванс от 2-3 гола,  но в последните седем минути преди почивката допуснаха изравняване.

Домакините стартираха добре втората част и в 46-ата минута дори имаха аванс от 30:26, но с пет поредни гола етърки успяха да осъществят обрат. Последното изравняване дойде при 31:31 в 53-ата минута, след което великотърновки поведоха с 33:31 и до края не допуснаха да бъдат застигнати.

С 10 гола за успеха се отчете Миглена  Христова, 8 вкара Гергана Евтимова, а 7 добави  Данислава Петрова.

За Сливница с 12 попадения се отличи Мелина Спасова.