site.btaГол в последната минута донесе победа на Хебър (Пазарджик) при гостуването на Локомотив (Пловдив)

Гол и дузпа за Локомотив (Пловдив) бяха отменени след намеса на системата ВАР / Снимки: Боян Ботев, БТА

Първенство на България по футбол, среща от 22-ия кръг на Първа лига между отборите на Локомотив (Пловдив) и Хебър (Пазарджик):

Локомотив (Пловдив) – Хебър (Пазарджик) 1:2 (1:0)

голмайстори: 1:0 Христо Иванов 9, 1:1 Марк-Емилио Папазов 51, 1:2 Шейх Сенгор Диаманка 90+11

стадион: „Локомотив“, Пловдив

главен съдия: Петър Кузев, гр. Габрово

червен картон: Ангел Лясков 90+8 (Локомотив Пловдив)

жълти картони: Мартин Паскалев (Локомотив Пловдив); Ангел Лясков, Георги Каракашев, Жоао Сеско (Хебър Пазарджик)

състав на Локомотив (Пловдив): Кристиан Томов, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Оливер Камдем, Христо Иванов (27 – Мичи Нтело), Мартин Райнов (88 - Ефе Али), Евандро, Димитър Илиев, Бабакар Дион, Йоан Баи (77 – Петър Андреев)

състав на Хебър (Пазарджик): Петър Дебърлиев, Жоао Сеско, Георги Вълчев, Стефан Цонков, Георги Каракашев, Лазар Марин, Стилиян Тисовски (46 – Йохан Н‘зи), Олексий Збун, Ангел Бастунов, Николас Пенев (66 - Красиан Колев), Марк-Емилио Папазов (66 - Шейх Сенгор)

Локомотив (Пловдив) загуби от Хебър (Пазарджик) с 1:2 като домакин в среща от 22-ия кръг на футболната Първа лига. "Черно-белите" поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Христо Иванов, но в началото на втората част играчите на Любослав Пенев възстановиха равенството, когато точен бе Марк-Емилио Папазов. В 11-ата минута от добавеното време на двубоя "зелените" стигнаха до успеха с гол на Шейх Сенгор. Преди това - в 57-ата минута, гол за "смърфовете" не бе зачетен заради засада, а три минути след това първоначално отсъдена дузпа за домакините бе отменена след намеса на системата ВАР. "Черно-белите" завършиха срещата в намален състав, след като Ангел Лясков бе изгонен от игра за втори жълт картон в осмата минута от добавеното време на мача.

Така след поражението Локомотив остава с 41 точки на четвърто място в класирането. Хебър пък събра 23 точки и временно изпревари Локомотив (София) на 12-ото място в подреждането.

В 9-ата минута домакините осъществиха добра комбинация по левия фланг, която завърши с удар на Ангел Лясков, срещнал крак на защитник на Хебър. В следващата си атака обаче "черно-белите" откриха резултата. Оливер Камдем центрира отдясно към Йоан Баи, който засече от близка дистанция и Петър Дебърлиев успя да парира, но при добавката Христо Иванов прати топката в мрежата за 1:0.

В 25-ата минута Евандро стреля точно от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Дебърлиев. Десет минути по-късно Бабакр Дион се разходи из защитата на гостите и пусна за Йоан Баи, който не успя да уцели вратата с удар по диагонала.

В 42-ата минута играчите на Хебър опитаха да отговорят, но го направиха с два последователни неточни удара от дистанция на Олексий Збун и Георги Каракашев.

В самия край на първата част Ангел Лясков се откъсна от защитата на гостите, но стреля слабо и не затрудни Петър Дебърлиев.

Шест минути след подновяването на играта през втората част футболистите на Любослав Пенев изравниха. Стефан Цонков центрира отдясно право на главата на Марк-Емилио Папазов, който необезпокояван засече от близка дистанция за 1:1.

"Смърфовете" пробваха веднага да си върнат преднината в резултата и в 57-ата минута стигнаха до попадение. Баи центрира от корнер на първа греда, където Хорхе Сегура отклони с глава към Димитър Илиев и капитанът на Локомотив засече в опразнената врата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада, след като ситуацията бе разгледана и с помощта на ВАР.

В 60-ата минута системата за видеоарбитраж отново бе използвана, за да отмени отсъдена дузпа в полза на домакините. След остро подаване на Бабакар Дион топката срещна ръката на Георги Вълчев и главният съдия Петър Кузев посочи бялата точка. Арбитърът обаче бе извикан да прегледа ситуацията и промени първоначалното си решение.

В 85-ата минута Локомотив разгърна бърза атака през центъра на терена, която обаче завърши със слаб удар на Димитър Илиев, попаднал право в ръцете на Петър Дебърлиев.

Домакините завършиха срещата в намален състав, след като Ангел Лясков бе изгонен от игра за втори жълт картон в осмата минута от добавеното време на мача.

В 11-ата минута от добавеното време Хебър стигна до успеха. Влезлият като резерва Шейх Сенгор Диаманка се възползва от неразбирателство в отбраната на Локомотив и прехвърли с глава излезлия неразчетено напред Кристиан Томов, за да донесе успеха на своя тим.