site.btaДвама юноши на Ботев Пловдив донесоха победата на "канарчетата" срещу Етър Велико Търново

Димитър Папазов реализира втория гол за "канарчетата" / Снимки: Боян Ботев, БТА

Първенство на България по футбол, втора среща от 22-ия кръг на Първа лига между отборите на Ботев (Пловдив) и Етър (Велико Търново):

Ботев (Пловдив) – Етър (Велико Търново) 2:0 (0:0)

голмайстор: 1:0 Атанас Чернев 71, 2:0 Димитър Папазов 86

стадион: „Христо Ботев“, Пловдив

главен съдия: Иво Андреев, гр. София

жълти картони: Янис Карабельов, Антонио Перера (Ботев Пловдив); Николай Янков, Йоакин Карсела (Етър Велико Търново)

състав на Ботев (Пловдив):Матвей Игонен, Джеймс Ето‘о, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Антонио Перера, Янис Карабельов (61 – Николай Минков), Самуел Акере (81 – Димитър Папазов), Фаустас Степонавичус (46 – Ехидже Укаки), Ивелин Попов (90+1 - Лъчезар Балтанов), Георги Николов (90+1 - Мартин Секулич)

състав на Етър (Велико Търново): Мартин Величков, Георги Александров, Хосекарлос Ван Ранкин, Келиан Гесум (87 - Мартин Николов), Николай Янков (68 – Дидис Пита), Йоаким Карсела, Георги Ангелов, Жан-Марк Тибуе, Ловре Кнежевич (76 – Ивайло Димитров), Иван Василев, Горка Ларучеа

Ботев Пловдив победи с 2:0 Етър Велико Търново като домакин във втория мач от 22-ия кръг на футболната Първа лига. И двете попадения в срещата бяха реализирани от юноши на "канарчетата" и бяха дебютни за тях за клуба. Атанас Чернев откри резултата в 71-ата минута, а в 86-ата Димитър Папазов също реализира първия си гол в официален мач за Ботев.

С успеха „жълто-черните“ събраха актив от 32 точки и временно изпревариха Арда Кърджали на осмата позицията в класирането. Етър остава последен с едва 10 точки.

В 10-ата минута домакините стигнаха до първи точен удар. Самуел Акере стреля коварно от границата на наказателното поле, но Мартин Величков реагира и изби. „Болярите“ отговориха с неточен далечен изстрел на Николай Янков.

В 19-ата минута Ботев пропусна още една добра възможност. Ивелин Попов центрира от корнер към непокрития Фаустас Степонавичус, който от границата на вратарското поле уцели лявата греда на вратата на Етър.

В 38-ата минута играчите на Станислав Петров също имаха отличен шанс за откриване на резултата, но Ловре Кнежевич не успя да уцели топката и да засече прецизно центриране от левия фланг.

В самия край на първата част и Николай Янков не уцели целта, засичайки прострелно центриране отдясно. Така почивката дойде при нулево равенство.

Втората част започна със сериозно игрово преимущество на Ботев, но „канарчетата“ трудно намираха правилни решения в атакуващ план при сгъстената отбрана на Етър.

В 68-ата минута влезлият като резерва Николай Минков шутира неточно от границата на наказателното поле.

Минута по-късно „жълто-черните“ бяха близо до попадение. Ивелин Попов центрира отдясно към Георги Николов, който надскочи защитник на „болярите“ и стреля с глава, но Мартин Величков показа добър рефлекс и отрази.

В 71-ата минута играчите на Душан Керкез поведоха в резултата. Атанас Чернев бе точен с глава от близка дистанция, възползвайки се от неразбирателство в защитата на Етър след слабо центриране на Самуел Акере.

В 86-ата минута "канарчетата" сложиха точка на спора с второ попадение. Ивелин Попов се пребори за топката в средата на терена и подаде към Джеймс Ето'о, който изведе Димитър Папазов сам срещу Величков и юношата на Ботев преодоля безпроблемно стража на "болярите", за да оформи крайния резултат 2:0.

Към 00:55 на 29.04.2024 Новините от днес