site.btaШампионът Шумен 61 нанесе първа загуба за сезона на Локомотив Горна Оряховица и се утвърди на върха в мъжкото хандбално първенство

Срещи от 14-ия кръг на мъжкото хандбално първенство на България:

Левски (Левски) - Чардафон (Габрово)        - 31:32 (21:16)
Шумен 61 - Локомотив (Горна Оряховица) - 29:24 (13:9)

в събота:
НСА (София) - Добруджа (Добрич)                - 28:24 (13:11)
Фрегата (Бургас) - Осъм (Ловеч)                     - 25:28(15:10)
Спартак (Варна) - почива

В класирането води Шумен 61 с 24 точки, пред Локомотив (Горна Оряховица) с 21 точки и мач по-малко, Осъм с 14, Фрегата с 13, Спартак и Добруджа с по 11, Чардафон с 10,  НСА  с 6 и Левски с 2.

Защитаващият титлата си Шумен 61 победи гостуващия Локомотив (Горна Оряховица) с 29:24 (13:9) в среща от 14-ия кръг на мъжкото хандбално първенство на България и нанесе първа загуба на съперника за сезона.

Шампионите взеха аванс преди почивката и със солидна игра не допуснаха обрат през втората част, за да останат на върха на класирането с 24 точки. "Железничарите" от Горна Оряховица продължават да бъдат на втората позиция с 21 точки и мач по-малко.

Ловешкият Осъм излезе трети с 14 точки, след като реализира обрат след почивката срещу домакина Фрегата с 28:25 (10:15). След поражението бургазлии паднаха на четвъртото място с 13 точки.