site.btaНСА постигна драматичен успех срещу Чардафон, фаворитите с нови победи в мъжкия хандбален шампионат на България

НСА победи Чардафон с късен гол снимка: Радослав Първанов/БТА

Срещи от 13-ия кръг на мъжкото хандбално първенство на България:

Осъм (Ловеч) - Спартак (Варна)                - 25:17 (17:9)
Добруджа (Добрич) - Шумен 61               - 21:33 (9:15)
Локомотив (Горна Оряховица) - Фрегата - 23:17 (12:10)
Чардафон (Габрово) - НСА                         - 28:29 (14:13)
Левски (Левски)                                           - почива

В класирането води Шумен 61 с 22 точки, пред Локомотив (Горна Оряховица) с 21 точки и мач по-малко, Фрегата с 13, Осъм с 12, Спартак и Добруджа с по 11, Чардафон с 8,  НСА  с 4 и Левски с 2

Новакът в елита НСА постигна драматичен успех срещу Чардафон с 29:28 (13:14) в 13-ия кръг на мъжкото хандбално първенство на България. Двубоят се игра в Дряново, а столичани спечелиха с гол малко преди края на Георги Йорданов, с което събраха 4 точки и се  изкачиха на предпоследното осмо място в класирането.

Габровци имаха аванс от 21:18 в 42-ата минута, но с пет поредни гола софиянци реализираха обрат. След серия от 4:1 Чардафон успя да изравни за 28:28 в 58-ата минута, но Йорданов вкара седмия си гол в мача в последната атака на НСА и донесе победата. Георги Аврамов допринесе с 6 попадения.

Ернест Игнатенко беше най-резултатен за габровци с 9 гола.

Защитаващият титлата си Шумен 61 спечели срещу Добруджа (Добрич) с 33:21(15:9) в Каварна и остана на върха на класирането с 22 точки.

Вицешампионът Локомотив (Горна Оряховица) надделя над бургаския Фрегата с 23:17 (12:10) в "Арена Бяла" и с 21 точки остана втори, но има и мач по-малко.