site.btaСливница свали Етър 64 от върха в женското хандбално първенство, Свиленград поведе с класирането

Срещи от деветия кръг на женското хандбално първенство на България:

Сливница - Етър 64              - 37:35 (17:19)
Свиленград - Академик-ПУ - 37:26 (21:9)
Васил Левски - Бяла             - 23:40 (10:20)

В класирането поведе Свиленград с 14 води, пред Сливница с 13,  Етър 64 и Бала  с по 12 точки, Академик-ПУ с 3 и Васил Левски с 0.

Сливница победи драматично гостуващия Етър 64 с 37:35 (17:19) в среща от деветия кръг на женското хандбално първенство и свали съперника от върха на класирането.

Великотърновки преодоляха колебливо начало и изоставане от 3:6, а със серия от пет поредни гола стигнаха до 15:13 в 24-ата минута, след което се оттеглиха с аванс от 19:17 на почивката.

След старта на втората част домакините успяха да реализират обрат при 24:23 в 38-ата минута, а двубоят продължи равностойно като паритета се запази до 30:30 малко след средата на полувремето. В ключовите моменти след това състезателките на Етър допуснаха някои грешки и направиха пропуски и това позволи на Сливница да дръпне с 33:30 и да запази аванса си в последните девет минути на мача.

Най-резултатна за успеха беше Мелина Спасова с 12 попадения, а за "виолетовите" с 10 гола си отличи Стефани Петрова.

Сливница излезе на второ място с 13 точки, на точка  зад новия лидер Свиленград,  който спечели лесно домакинството си на Академик-ПУ с 37:26 (21:9).

Носителят на националната купа през миналия сезон Етър е трети с 12 точки, колкото има и шампионът Бяла, който надделя убедително над последния в класирането  Васил Левски с 40:23 (20:10).