site.btaЕтър 64 оглави класирането в женското хандбално първенство

Етър 64 оглави класирането в женското хандбално първенство

Срещи от осмия кръг на женското хандбално първенство на България:

Сливница - Свиленград - 26:31 (15:15)
Етър 64 - Васил Левски  - 40:20 (19:8)
Бяла - Академик-ПУ       - 46:32 (22:14)

В класирането води  Етър 64 с 12 точки, пред Свиленград също с 12, Сливница с 11, Бяла с 10, Академик-ПУ с 3 и Васил Левски с 0.

Етър 64 спечели убедително срещу  гостуващия Васил Левски с 40:20 (19:8) в среща от осмия кръг на женското хандбално първенство. С успеха носителките на националната купа оглавиха  класирането с актив от 12 точки.

Великотърновки контролираха срещата през цялото време,  като още в 12-ата  минута взеха аванс от 8:3, а пет минути преди почивката  дръпнаха със 17:6.

Малко след средата на втората част "виолетовите" вече водеха с 30:15, а  до края дори направиха победата си още по-убедителна.

Стефани Петрова се  отличи с 10 гола за победителките, а Мария  Спиридонова  добави 6. За Васил Левски със 7 попадения най-резултатна беше Благовеста Йосифова.

Лидерът след есенния дял от шампионата Сливница падна на трета позиция с 11 точки, след като допусна домакинско поражение с 26:31 (15:15) от Свиленград, който се изкачи на второто място с 12.

Шампионът Бяла спечели лесно срещу гостуващия Академик-ПУ с 46:32 (22:14) и с 10 точки остана четвърти.