site.bta"Като получиш 97 точки е много трудно да се поздравиш с победа", каза треньорът на Шумен Янко Янков

снимка: Данаил Войков/БТА

Изказване на треньора на Шумен Янко Янков след срещата от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) между отборите на Черно море Тича и Шумен, завършила 97:90 за домакините.

Янко Янков (треньор на Шумен) – „Много лесно позволихме на отбора на Черно море Тича да свали разликата в края на втората част. Това им даде самочувствие. Същото нещо продължи и след почивката. В първите минути те влязоха по-мотивирани на паркета, повече искаха победата от нас и за това се поздравиха с нея.

Иначе като цяло и като статистически данни доста равностоен мач, доста интересен за публиката. Не съм доволен от нашата защита. В нападение съм доволен, но като получиш 97 точки е много трудно да се поздравиш с победа. Те са по-напред в класирането към момента, трябва да разсъждаваме логично – имат повече победи от нас, така че към момента са по-добрият отбор.

Формулата за връщането на баскетбола в Шумен е много труд, с ограничен бюджет. Но ето и днес – развиваме млади момчета, за които трябва да минат години, за да се изградят като състезатели. В това отношение и отборът на Черно море е съставен от доста юноши от школата, което е позитивно за българския баскетбол. Надявам се тези състезатели в бъдеще да започнат да се реализират и да започнат да имат по-водеща роля в ротацията, както в нашата, така и на всички отбори в НБЛ".

Никола Николов (капитан на Шумен) – „Който и отбор да беше спечелил срещата, не мисля, че щеше да е незаслужено. Играхме и двата отбора добре. Мисля, че нашата грешка беше, че вместо да затворим първото полувреме, те ни смъкнаха до осем точки. Заради три-четири прибързани наши атаки те успяха да смъкнат точковата разлика. Въпреки това, през второто полувреме пак се раздадохме. Ивайло Тонев ни липсва.

Дойдохме тук след две домакински победи и се надявахме да продължим серията, но за съжаление Черно море я спряха. Но се надяваме още следващия мач срещу ЦСКА да вдигнем глави и да спечелим. Мисля, че след всеки мач се подобрява химията в отбора и играем по-добре. Смятам, че и резултатите го показват.“