site.bta"Поздравявам отбора за победата, благодаря и на публиката за подкрепата", заяви наставникът на Черно море Тича Кирил Болшаков

снимка: Данаил Войков/БТА

Изказване на треньора на Черно море Тича Кирил Болшаков след срещата от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) между варненския тим и Шумен, завършила 97:90 за домакините.

Кирил Болшаков (треньор на Черно море Тича) – „Вие видяхте сами – първото полувреме беше с невероятни изпълнения на отбора на Шумен. Браво на тях, те просто показаха невероятен процент в нападение. Те имат добра подготовка, треньорът им работи добре и в действителност тимът им е добър. Аз не мога да поздравя съперника с победа, но за добрата игра мога.

Не мога да кажа, че сме се защитавали слабо през първото полувреме. Благодаря на момчетата, че изиграха втората половина на мача така, както е нужно. Не обичам да отделям играчи, рядко го правя, но искам отделно да благодаря на Венелин Христов. Той бе "черноработник" в милион моменти и се справи във всеки един от тях. В четвъртата част много добре работи в защита и Марин Маринов. Той изигра 7 прекрасни минути. Като цяло поздравявам отбора за победата, благодаря и на публиката за подкрепата".

Мартин Коцев (капитан на Черно море Тича, рожденик днес) – „Благодаря за пожеланията за рождения ден. Отборът на Шумен започна доста силно мача и ни създаде доста проблеми през първото полувреме, но успяхме да стопим разликата през втората част и да вземем една ключова победа, която ще ни помогне да си запазим мястото в класирането.

Ще празнувам в домашно парти с приятели и съотборници. Пожелавам си да съм жив и здрав през сезона и се надявам на добро участие в Купата на България. Дано да постигнем добри резултати и в плейофите".