site.btaФранция и Норвегия се класираха за четвъртфиналите на Мондиала по хандбал за жени, Горецов и Дойчинов ръководиха дербито Бразилия - Аржентина

снимка: NTB Scanpix via AP/Beate Oma Dahle

Защитаващият титлата си Норвегия и олимпийският първенец Франция си осигуриха място на четвъртфиналите на Световното първенство по хандбал за жени кръг преди края на втората фаза на надпреварата.

Скандинавките спечелиха срещу Словения с 34:21 (17:12) в Трондхайм, с което домакините продължават перфектната си серия в шампионата и заемат първото място в група 2 с пълен актив от 8 точки.

Франция също остава без грешка и събра 8  пункта в групата след 32:22 (17:12) срещу азиатския първенец Република Корея.

В друг мач от група 2 африканският шампион Ангола надделя над Австрия с 30:25 (16:14) и записа първи успех във втората фаза на турнира, но и двата отбора нямат шансове да продължат напред.

В последния кръг лидерите ще се срещнат помежду си, за да определят победителя в групата.

В група 4 световните шампионки от 2019 година от Нидерландия разгромиха Украйна с 40:21 (19:8) и също продължават с перфектен актив от 8 точки.

Водещата българска съдийска двойки Юлиан Горецов и Димитър Дойчинов ръководиха дербито между южноамериканския първенец Бразилия и Аржентина, спечелено категорично от "Селесао"  с 33:19 (16:7). Горецов и Дойчинов реферираха трети мач в първенството, а бразилките, световни шампионки през 2013 година, събраха 4 точки и запазиха надежди да продължат в елиминациите.

В друг мач от групата Чехия надделя над Испания с 30:22 (13:9) и с 6 точки изравни актива си с иберийките, но излезе на второ място заради по-добри показатели в прекия двубой.