site.btaШиникова елиминира водачката в схемата и се класира на четвъртфиналите на турнир по тенис в Дубай

снимка: БФТ

Българката Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 100 хиляди долара.

Квалификантката Шиникова пласира 12 аса и елиминира водачката в схемата Виктория Хрунчакова (Словакия) със 7:6(5), 1:6, 6:3 след 109 минути игра.

32-годишната софиянка навакса пасив от 2:4 гейма в първия сет, в който тя в последствие поведе с 6:1 точки в тайбрека и стигна до успеха.

Във втората част бившата номер 43 в световната ранглиста Хрунчакова, която е 124-а в класацията на УТА в момента, доминираше и набързо изравни, а в третия сет словачката дръпна с 3:1, но Шиникова реализира пълен обрат със серия от пет поредни гейма.

С победата българката си осигури 2573 долара и 31 точки за световната ранглиста, в която заема 290-о място.

За място на полуфиналите тя ще играе срещу 29-годишната Нигина Абдураимова (Узбекистан), 245-а в света. Двете не са се срещали досега.