site.btaБяла победи Етър 64 в дербито на женското хандбално първенство, Сливница оглави класирането

снимка: БТА

Срещи от шестия кръг на женското хандбално първенство на България:

Етър 64 - Бяла                       - 28:38 (13:19)
Сливница - Академик-ПУ    - 29:25 (16:13)
Васил Левски - Свиленград - 24:43 (11:20)

В класирането води Сливница с 9 точки, пред Свиленград, Етър 64  и Бяла с по 8, Академик-ПУ с 1 и Васил Левски с 0.

Защитаващият титлата си  Бяла победи носителя на националната купа Етър  64 с 38:28 (19:13) в дербито от шестия кръг на женското хандбално първенство. Двубоят се игра в Павликени заради заетост на залата в Двореца на културата и спорта във Велико Търново.

Великотърновки изиграха най-слабия си мач от началото на сезона, допуснаха много грешки, от което съперникът се възползва, за да стигне до успеха. Шампионките започнаха по-добре и поведоха с 6:2, но великотърновки постепенно съкратиха пасива си и в средата на полувремето резултатът беше равен при 9:9. Последваха пет безответни попадения за Бяла за 14:9,  след което момичетата на Виктория Жосан не изпуснаха контрола върху срещата.

Шампионките предрешиха крайния победител с нова силна серия от 7:1, след която дръпнаха с 29:18 малко преди средата на втората част, а до края нямаха проблеми да аудържат преднината си.

Кръстина Касабова беше най-резултатна за Бяла с 8 попадения.

В друга среща от кръга Сливница се наложи у дома над новака в елита Академик-ПУ  с 29:25 (16:13) и оглави класирането с актив от 9 точки.

Свиленград пък спечели лесно срещу последния в подреждането и без актив Васил Левски с 43:24 (20:11) като гост и е втори с 8 точки, колкото имат Етър и Бяла.