site.btaАлександър Георгиев направи 27 спасявания при успех на Колорадо в НХЛ

Александър Георгиев направи 27 спасявания при успех на Колорадо в НХЛ
снимка: AP/David Zalubowski

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 27 спасявания и помогна на Колорадо да спечели срещу гостуващия Ванкувър с 5:2, за да запише четвърта победа в последните си пет мача в Националната хокейна лига.

Кейл Макар, Мико Рантанен, Валери Ничушкин и Жонатан Друен се отличиха с по гол и асистенция, а Райли Тюфт, който беше включен по спешност в състава от дублиращия отбор, също вкара за успеха.

Джей Ти Милър и Нилс Хогландер бяха точни за канадците.

Бостън спечели гостуването си на миналогодишния финалист за купа "Стенли" Флорида с 3:1 и запази лидерската си позиция в НХЛ с 31 точки. Джон Бийчър, Джейк ДеБръск и Чарли Койл реализираха, а Линус Улмарк парира 27 изстрела. Антон Лундел вкара за домакините, които прекъснаха серия от шест поредни победи в собствената си зала.

Джак Айхел се разписа в 1:57 минута на продължението, а шампионът Лас Вегас надделя с 2:1 над домакина Далас и с 30 точки е водач в Западната конференция и втори в лигата. Майкъл Амадио също беше точен за гостите, а Ейдън Хил блокира 32 удара. Роопе Хинц реализира за тексасците.

Джонатан Куик отрази всичките 32 изстрела към вратата си и за 60-и път в кариерата си не допусна гол ("шътаут"), а Алекси Лафрениер вкара в 5:10 минута на мача за победата на Ню Йорк Рейнджърс с 1:0 над домакина Питсбърг. Тристан Джари парира 35 изстрела, но не успя да спре съперника да постигне 11-а победа в последните си 13 мача.

Кълъмбъс прекъсна серия от девет поредни загуби след 7:3 над гостуващия Чикаго. Буун Дженър вкара реализира два пъти, а Зак Уеренски записа клубен рекорд с четири асистенции в един мач. Елвис Мерзликинс допринесе с 34 спасявания.

Адам Лаури беше точен в 99-ата секунда на продължението, а Уинипег постигна четвърти последователен успех след 3:2 в залата на Тампа Бей. Конър Хелебък помогна с 31 спасявания за победата.

Дилан Стром вкара 8 секунди след началото на продължението, а Вашингтон надделя над гостуващия Бъфало с 4:3 и записа пети пореден спечелен мач.

Алекс Лайън блокира 16 удара за втория "шътаут" в кариерата си и помогна на Детройт да победи гостуващия Ню Джърси с 4:0. Роби Фабри изпъкна с гол и асистенция. Лукас Реймонд, Дилан Ларкин и Мориц Зайдер също вкараха.

Брок Нелсон се разписа два пъти за Ню Йорк Айлъндърс, който спечели с 3:2 домакинството си на Филаделфия. Иля Сорокин допринесе с 34 отразени шайби.