site.btaЕтър 64 победи Свиленград като гост и оглави еднолично класирането в женското хандбално първенство на България

снимка: БТА

Срещи от петия кръг на женското хандбално първенство на България:

Свиленград - Етър 64               - 33:37 (17:20)
Сливница - Бяла                       - 30:25 (12:14)
Васил Левски  - Академик-ПУ - отложен заради обявеното бедствено положение в региона

В класирането води Етър 64 с 8 точки, пред Сливница със 7, Свиленград  и Бяла с по 6, Академик- ПУ с 1 и Васил Левски с 0.

Етър 64 спечели гостуването си на Свиленград с 37:33 (20:17) в петия кръг на женското хандбално първенство на България, а с успеха "виолетовите" оглавиха еднолично класирането с актив от 8 точки.

Великотърновки изиграха много силен мач в тактически план и дори пропуснаха да се поздравят с по-изразителна победа. Гостенките започнаха по-добре и поведоха със 7:4, но Свиленград постепенно съкрати пасива си и дори стигна до обрат при 17:16 в 26-ата минута. До почивката Етър вкара четири поредни гола и се оттегли с аванс от 20:17.

С нова поредица от четири безответни попадения великотърновки дръпнаха с 26:20 в 40-ата минута, а след още десетина минути те дори направиха преднината си двуцифрена при 35:25, с което предрешиха мача.

Мигена Христова реализира 11 попадения за успеха, Стефани Петрова добави 9, Данислава Петрова допринесе с 8, а Мария Спиридонова се отличи със 7.

За Свиленград Кристина Миланова беше най-резултатна с 10 гола, а Стефка Агова завърши с 8.

В другата среща от кръга Сливница реализира обрат след почивката срещу шампиона Бяла и спечели с 30:25 (12:14), за да излезе на второ място в класирането със 7 точки.

Двубоят между Васил Левски и Академик-ПУ беше отложен заради обявеното бедствено положение в региона, породено от ураганен вятър.