site.btaЕтър 64 нанесе първа загуба за сезона на Сливница и оглави класирането в женското хандбално първенство

Срещи от четвъртия кръг на женското хандбано първенство на България:

Етър 64 - Сливница              - 40:33 (20:17)
Бяла - Васил Левски             - 36:26 (18:14)
Академик-ПУ - Свиленград - 20:35 (10:18)

В класирането поведе Етър с 6 точки, пред Свиленград  и Бяла също с по 6, Сливница с 5 точки, Академик- ПУ с 1 и Васил Левски с 0.

Етър 64 победи Сливница с 40:33 (20:17) в Павликени в среща от четвъртия кръг на женското хандбално първенство и нанесе първо поражение на съперника за сезона.

С успеха великотърновки оглавиха класирането с актив от 6 точки.

"Виолетовите" започнаха добре и поведоха с 5:2, но бяха застигнати при 7:7 в 12-ата минута. Последваха четири безответни попадения и Етър дръпна с 11:7 малко преди средата на полувремето, като до края на мача  не изпусна  водачеството в резултата.

Сливница се доближи само на гол при 22:23 в 36-ата мача минута, но великотърновки постепенно наложиха волята си, а с нова поредица от четири гола увеличиха аванса си до 34:27 и в последните десет минути запазиха преднината си.

Стефани Петрова направи страхотен мач за победителките с 15 попадения, а Данислава Петрова добави 7.

Стеляна Павлова беше най-добра за Сливница с 11 гола.

Свиленград излезе на второ място също с 6 точки след убедителен успех като гост на  новака в елита Академик-ПУ с 35:20 (18:10).

Шампионът Бяла спечели домакинството си с Васил Левски с 36:26 (18:14) и е трети в подреждането  с 6 точки.