site.btaОБНОВЕНА Манарино е първият четвъртфиналист на Sofia Open 2023 след победа номер 200 в кариерата си на твърда настилка

Адриан  Манарино постигна победа номер 200 в кариерата си на твърда настилка и стана първият четвъртфиналист на турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open с награден фонд 562815 евро.

Поставеният под номер 2 Манарино надделя над испанеца Алберт Рамос-Виньолас с 6:4, 6:4 за 104 минути в мача между двамата 35-годишни ветерани на Централния корт в "Арена София".

Френският левичар, който е 25-и в световната ранглиста, на два пъти пропиля пробив аванс, а при 5:4 той изоставаше с 0:40 при подаване на съперника, но с пет поредни точки стигна до обрат и до успеха в първия сет.

Във втората част той реализира единствен пробив в десетия гейм, за да запише личен рекорд с 40-ата си победа за сезона, с което стана първият френски тенисист, достигнал тази граница в рамките на една календарна година след Гаел Монфис през 2016-а (44).

Манарино, полуфиналист в София през 2020 година, се стреми към трети трофей през кампанията, в която той вече спечели две титли - в Нюпорт в края на юли и в Астана в началото на октомври.

"Доволен съм от първия ми мач тук. Радвам се, че стартирах с чиста победа. Нямам големи очаквания, просто се опитвам да завърша сезона възможно най-добре", коментира след срещата победителят.

"Не започнах годината толкова добре, но след юни заиграх по-добре във всеки турнир, резултатите дойдоха, спечелих две титли. Натрупах още увереност, а това ми дава нова мотивация, за да гоня още по-високи цели през следващата година. Вече съм на 35, но не мисля, че играя по-добър тенис отпреди, просто разбирам по-добре играта. Не знам още колко ми остава в световния Тур, може би ще мога да играя на добро ниво още 2, 3, 4 години. Затова съм благодарен и ще се опитам да се наслаждавам на оставащото ми време", каза още той.

Манарино, който играе за седми път в София, изтъкна традиционна добрата организация на турнира.

"Имам някои добри резултати тук - полуфинал, четвъртфинал. Не съм имал много време да разглеждам. Обичайно съм от хотела на корта и обратно. Но организацията винаги е добра и домакините правят много приятен престоя на нас играчите тук", каза той.

Следващият съперник на французина ще бъде седмия в схемата и 44-и в класацията на АТП Себастиан Офнер (Австрия), който пласира 10 аса и навакса сет и ранен пробив пасив във втория, за да елиминира с австралиеца Кристофър О'Конъл с 6:7(6), 6:4, 6:2 на корт 1.