site.btaБосилеградските футболисти с победа, волейболистите допуснаха поражение

Босилеградските футболисти с победа, волейболистите допуснаха поражение
Снимки: Спортно дружество на община Босилеград-ССБ

През изминалия девети кръг от Пчинска окържна футболна лига местният отбор „Младост” се наложи с минималното 3:2 над отбора на „Вихор” от Жбевац. Босилеградчани завоюваха победа, въпреки че почти през целия мач играха с девет футболисти.

В самото начало на мача двама футболисти от домакините бяха изгонени, поради неспортменско поведение и оспорване на съдийски решения при попадение на гостуващия отбор от съмнително положение на засада. Въпреки че бяха с двама футболисти по-малко на терена, домакините накрая се поздравиха с победа.

Никола Здравкович се отличи с две попадения, а един път се разписа и Дарко Трайков от дузпа.

Футболен клуб „Младост” в момента заема 12-о място с 4 спечелени точки. Водач във временото класиране е ФК „БСК” от Буяновац с 24 точки. В следващия кръг, на 29 октомври, босилеградчани гостуват на „Раднички 2021” във Враня.

Същевременно волейболистите на босилеградската „Младост” отстъпиха като домакини с 0:3 гейма (17:25, 29:31 и 23:25) от отбора на „Борац” от Парачин във втория кръг от есения дел на Втора лига – Изток. Въпреки трисетовата победа, мачът беше равностоен, особено през втория и третия гейм, където се игра на разлика.

В следвашия трети кръг „Младост” гостува на Волейболния отбор от Пирот, а срещата ще се състои на 29 октомври. Това е премиерно участие на волейболистите от Босилеград във Втора лига – Изток, след като миналата година спечелиха първо мяасто в Междуокръжната лига – Лесковац.

Любителите на волейбола в Босилеград ще имат възможност през този сезон да подкрепят своите състезатели срещу състави от Враня, Ягодина, Пирот, Ниш, Топличанин и др.