site.btaС гол в последната секунда Локомотив Горна Оряховица нанесе първа загуба за сезона на шампиона Шумен в мъжкото хандбално първенство

снимка: Пиксабей

Срещи от петия кръг на мъжкото хандбално първенство на България:

Локомотив (Горна Оряховица) - Шумен 61 - 30:29 (10:14)
Добруджа (Дорбич) - НСА                            - 40:30(19:12)
Чардафон (Гарбово) - Левски                       - 35:26(18:15)
Осъм (Ловеч) - Фрегата (Бургас)                   - 27:26 (9:15)
Спартак (Варна) - почива

В класирането води Шумен 61 с 8 точки, пред Локомотив Горна Оряховица със 7, Добруджа, Чардафон и Фрегата с по 6, Спартак (Варна) с 3, Левски и Осъм с по 2 и НСА с 0.

С гол в самия край Локомотив (Горна Оряховица) спечели домакинство на защитаващия титлата си Шумен 61 с 30:29 (10:14) в среща от петия кръг на мъжкото хандбално първенство.

Шампионите допуснаха първо поражение за сезона, но останаха  на върха на класирането с 8 точки, докато "железничарите" се изкачиха на  втората позиция със 7 точки, но имат и мач по-малко.

Гостите започнаха по-добре срещата и в 9-ата минута водеха с 6:2, а шест минути преди почивката дори увеличиха аванса си до 13:7.

В началото на второто полувреме локомотивци намалиха до 14:16, но в 38-ата минута шуменци отново дръпнаха с 20:15. Четвърт час по-късно домакините успяха да изравнят при 27:27, след като вкараха четири поредни гола. Шумен отново поведе с 28:27, но с две поредни попадения "железничарите" стигнаха до обрат 20 секунди преди края. В последната си атака шампионите смениха вратаря си за допълнителен полеви играч в атака и успяха да изравнят, но "черно-белите" реагираха много бързо, подновиха мигновено играта и Божидар Симеонов вкара със сирената от центъра в опразнената врата на гостите.