site.btaМВР: Информационен бюлетин - 18 юли


София-област. Искане за съдействие постъпило тази нощ в РУ - Ботевград, около 2.45 часа, от Филиала за спешна помощ в града – съобщено било за двама мъже с агресивно поведение. На място незабавно били изпратени полицейски служители. Виждайки униформените, двамата насочили агресията си и към тях, оказали съпротива при задържането, при което единият полицай бил ударен по лицето и тила. С оглед своевременно овладяване на ситуацията на място е изпратен и втори автопатрул. Извършителите – от с. Разлив и с. Видраре, са задържани за срок до 24 часа. Пострадалият служител е прегледан, обработен медикаментозно и освободен. По случая е образувано досъдебно производство. Разследването продължава под надзора на прокуратурата.
Смолян. Седем момчета са повредили и унищожили общинска собственост, установиха служители на РУ – Чепеларе. Вчера, кметът на общината подал сигнал в районното управление, след като било установено, че е разбит катинар на съблекалните и тоалетните към минифутболно игрище и физкултурен салон при основно училище в града. Освен това били разбити стени от гипсокартон, моноблокове в бани и тоалетни, плочки по стените и друго обзавеждане, собственост на Община Чепеларе. Мястото било посетено от дежурна оперативна група и по случая - образувано досъдебно производство, в рамките на което стартирали незабавни оперативно-издирвателни действия. В резултат са установени евентуалните извършители не деянието - седем момчета от Чепеларе - ученици между трети и осми клас. Работата по случая продължава.
Бързо производство е образувано срещу 33-годишен варненец. Вчера служители на РУ - Смолян извършили проверка в обитавана от него хотелска стая и иззели 12,40 г марихуана. Видът на наркотика е установен с полеви наркотест. Притежателят на дрогата е задържан за срок до 24 часа.
Шумен. Двама мъже и тийнейджър са задържани за кражба на кола. Сигналът за посегателството постъпил в РУ - Велики Преслав на 16 юли - лек автомобил с варненска регистрация, паркиран на ул. „Борис Спиров“ в града бил отнет в интервала между 3.20 и 18.30 часа същия ден. В резултат на бързите оперативно-издирвателни действия, в които се включили служители на сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ - ОДМВР Шумен и на РУ - Велики Преслав, като съпричастни в извършване на деянието са задържани двама мъже - на 29 и на 34 години, и 16-годишен, и тримата местни жители. Откраднатото превозно средство е открито в района на варненското село Синдел. Работата по случа продължава.
Сливен. Извършител на серия от кражби задържаха служители на сектор „Криминална полиция” към РУ - Сливен. Работа по случаите започнала след постъпили заявления в началото на миналата седмица. Проведени са редица издирвателни и процесуално-следствени действия, в резултат на които е задържан 38-годишен, криминално проявен и осъждан. В хода на разследването е установено, че задържаният е съпричастен към извършването на две домови кражби, посегателство от лек автомобил и от офис на фирма в областния град. Престъпленията са извършени в различен период от време, като са откраднати 1000 лева, златен пръстен, мобилен телефон, моторна резачка, портфейл с лични документи, пари и дебитни карти, от които изтеглел сумата от 2000 лева. Доброволно е предал част от инкриминираните вещи Работата по образуваните досъдебни производства продължава.
Криминалисти на РУ - Сливен иззеха наркотични вещества от имот в близост до учебно заведение. Акцията за противодействие на престъпленията, свързани с наркотици, е проведена вчера в областния град. В хода ѝ, от имот, обитаван от 55-годишен криминално проявен, са иззети плик, съдържащ суха листна маса, и 27 пакетчета с кристалообразно вещество, реагирали при полеви наркотест съответно на канабис и метамфетамин. Мъжът е задържан в районното управление за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
Притежание на наркотици установиха и служители на РУ - Котел при патрулна дейност. Около 23 часа снощи, в индустриалната зона на града, полицейски екип извършил проверка на лек автомобил, при която 25-годишен пътник предал доброволно 2 плика, съдържащи суха листна маса, която при тест реагирала на канабис. Мъжът е отведен в районното и задържан до 24 часа, образувано е досъдебно производство.
Пловдив. Петима задържани при спецакция по линия „наркотици“ от криминалисти на Второ РУ. Полицейските действия са осъществени в петък срещу събота в района на гребния канал в областния град. С различни по вид и количество високорискови вещества били заловени млада жителка на пловдивското село Йоаким Груево, мъж и жена от Гоце Делчев, хасковлия и велинградчанин. Сред иззетите от тях наркотици са кокаин, марихуана, синтетичен канабиноид и таблетка екстази. Образувани са три бързи и две досъдебни производства по чл. 354а, ал. 3 от НК. По същото време аналогична специализирана операция е проведена и от служителите на реда в Асеновград. Засечено е 18-годишно момче, което носело в себе си глави от съцветия на марихуана, електронна везна и гриндер. Експертна справка установила, че иззетото количество суха зелена листна маса е с тегло над 66 грама. В рамките на започнатото бързо производство младежът също е задържан за едно денонощие.
Бургас. Служители от Четвърто РУ установиха извършител на кражба на велосипед и множество строителни машини и инструменти. Престъплението било извършено в дните между 23 и 29 юни чрез вломяване на вратата на избено помещение на блок в ж.к. „Меден Рудник“. В резултат на полицейската работа е установен авторът на посегателството - 31-годишен криминално проявен бургазлия. Задържаният направил пълни самопризнания и върнал част от откраднатите вещи. В хода на действията по разследването е изяснено, че в началото на месец юли той е откраднал още един велосипед, отново от мазе на блок в същия квартал, колелото е намерено и иззето. Работата по случаите продължава.
Двама попаднаха в ареста за притежание на дрога. Вчера, в бургаския ж.к. „Славейков“, служители на Второ РУ проверили 41-годишен мъж от Царево и открили у него марихуана. Последвало претърсване на междуетажната площадка на блок в квартала, при което полицаите иззели торба, съдържаща съцветия от суха зелена тревна маса – марихуана, с тегло около 300 грама. След полицейски действия служители от РУ – Царево задържали 19-годишен местен младеж, от когото иззели плик с бяло прахообразно вещество - кокаин. Двамата притежатели на наркотици са задържани с полицейски заповеди до 24 часа и работата по случаите продължава.
Варна. Само за час служители на Първо РУ установиха и задържаха варненец, известен на полицията. Според събраните до момента данни 39-годишният откраднал велосипед от междуетажно помещение, прониквайки чрез взломяване на входна врата. Потърпевшият сигнализирал в полицията, веднага след като установил липсата. По случая е образувано досъдебно производство.
София. С марка „парична гаранция“ е водач, задържан след опит да подкупи полицаи. Ситуацията се разиграла на 15 юли, когато патрул на Пето РУ спрял за проверка лек автомобил, управляван от 69-годишен мъж. В хода на инспекцията той подхвърлил в служебния автомобил две десетолевки, за да не изпълнят служителите на реда задълженията си по служба. С полицейска заповед водачът бел задържан за срок до 24 часа и по случая – образувано досъдебно производство. След доклад на събраните материали в Софийската районна прокуратура нарушителят е привлечен като обвиняем. Постановена му е мярка „парична гаранция“ в размер на 500 лева.
Плевен. 32-годишна е задържана в полицейския арест за непристойни действия и възпрепятстване на органите на реда. Полицейски екип бил насочен към адрес в с. Садовец след сигнал за жена, нахлула в нетрезво състояние в чужд дом и потрошила телевизора на собственика. Тя насочила агресията си и към униформените, въпреки многократните опити да я успокоят. Задържана е в полицейското управление, сезирана е районната прокуратура в Плевен и работата по случая продължава от разследващ полицай в рамките на образувано досъдебно производство.
Кърджали. За хулигански действия 50-годишен е задържан в РУ - Кърджали. Според данните до момента, около 1 часа тази нощ, той и синът му – на 25 години, предизвикали скандал пред заведение, нанесли побой на двама мъже, отнели лек автомобил, с който се придвижили на кратко разстояние и изоставили. По-младият счупил с крак и стъклопакета на входната врата на обекта и се е наранил. Останалите пострадали са прегледани в спешното приемно отделение на болницата. Дежурна оперативна група от РУ - Кърджали е извършила оглед. Образувано е досъдебно производство по чл. 325, ал. 1 от НК за хулиганство, работата по което продължават сектор „Охранителна полиция“ и разследващ полицай.
/ВМ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина