site.btaЮношеският национален отбор на България с втора победа срещу Косово на базата в Бояна

Авторът на първия гол за България Радослав Караманов преследва играч на Косово в контролната среща при 15-годишните. Снимка БТА

Юношеският отбор на България до 15 години победи Косово с 2:1 в контролна среща, която се игра на базата на БФС в Бояна. Това е втора победа за българите срещу този съперник в последните три дни, като проверките са част от подготовката за предстоящите квалификации.

Гостите от Косово поведоха в резултата с попадение още в 13-а секунда на мача, когато Елван Соколи се разписа с далечен удар, прехвърляйки вратаря на България Иван Кехайов. Само след още две минути гостите можеха да удвоят преднината си, но останал сам срещу българския вратар Разон Адеми стреля край вратата. Но след 15-ата минута българският отбор взе контрола върху мача и доминираше почти през цялото време.

Радослав Караманов от Ботев Пловдив изравни в началото на втората част с удар по диагонала след подаване на Венислав Михайлов. Роденият в Долни Дъбник талант пропусна да обърна хода на мача с удар с глава минути по-късно. В 63-ата минута Васил Василев от Септември (София) изтърва да вкара от чиста позиция. Косово отговори с една възможност, пропусната от чиста позиция от Едуард Секираца. Димитър Челебиев в 79-ата минута тресна сглобката на гредите при атака от ляво. А в самия край на срещата резервата Кристиян Михайлов направи пълен обрат с удар от дистанция, след като влезе от лявото крило и прати топката по диагонала до гредата.

Стартов състав на България: Иван Кехайов,  Димитър Челебиев, Максимилиан Лазаров, Сашо Грънчаров, Никола Генчев, Васил Василев, Валентино Върбанов, Радослав Караманов, Радостин Стоилов, Стоян Лазаров, Симеон Турлаков (второ полувреме: Мартин Коклев, Димитър Александров, Димитър Урумов, Венислав Михайлов, Кристиян Михайлов).