site.btaНаполи завърши шампионския сезон с победа, "Диего Марадона" изпрати на крака нападателя на Сампдория Фабио Куалярела

Шампионът на Италия Наполи победи с 2:0 последния в класирането Сампдория в мач от финалния 38-ми кръг в Серия "А".

И двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. В 64-тата минута голмайсторът на Калчото Виктор Осимен откри резултата от дузпа с 26-ото си попадение за сезона.

Крайното 2:0 бе оформено в 84-тата минута от Джовани Симеоне, който реализира с много хубав удар извън наказателното поле.

Веднага след гола на Симеоне дойде и най-запомнящият се момент от срещата. Той бе при напускането на игра на капитана на Сампдория Фабио Куалярела. 40-годишният капитан на "моряците" бе изпратен на крака от напълнилите до краен предел стадион "Диего Марадона" фенове на Наполи.

Куалярела, който има 28 мача и девет гола за националния отбор на Италия, е родом от градче в покрайнините на Неапол. Той игра за тима през сезон 2009/10, след което премина в Ювентус. По всяка вероятност днешният мач бе последен в кариерата на Куалярела, особено предвид факта, че през следващия сезон затъналият в дългове тим на Сампдория няма да играе в Серия "А".

В крайното класиране Наполи приключва на първото място с 90 точки, 28 победи и 77 вкарани гола. На обратния полюс е Сампдория - 20-о място, само три победи и едва 24 реализирани попадения.