site.btaРикардиньо вкара два гола и Левски победи Черно море в ключов мач за класиране в евротурнирите

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, 32-и кръг на efbet Лига. Мач от първата шестица между отборите на Левски и Черно море (Варна):

Левски - Черно море - 2:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Матеус Машадо 12, 1:1 Рикаридньо 17, 2:1 Рикардиньо 71
стадион: "Георги Аспарухов", София
главен съдия: Георги Кабаков
жълти картони: Роналдо, Келиан ван дер Каап (Левски); Цветомир Панов, Даниел Димов, Александър Василев, Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров и Матеус Машадо (Черно море).
състав на Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Цунами, Андриан Краев, Рикардиньо (90-Кристиан Димитров), Ивелин Попов (70-Илиян Стефанов), Уелтън (90-Уелтън), Роналдо (90-Джавад Ел Джемили), Ноа Сонко Сундберг и Филип Кръстев.
състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов (47-Едгар Пашеко), Васил Панайотов, Даниел Димов, Мазир Сула, Александър Василев (75-Велислав Василев), Алекс Фернандес и Матеус Машадо (75-Атанас Илиев).

Рикардиньо вкара два гола и Левски победи с 2:1 Черно море в ключова битка за евротурнирите от българската футболна efbet Лига. Така "сините" станаха недостижими от "моряците" на позицията за плейоф и се изравниха с ЦСКА 1948 на трето място. "Червените" играят утре срещу лидера в класирането Лудогорец.

Черно море вкара първия гол на "Георги Аспарухов". Капитанът Даниел Димов отне топката от Филип Кръстев в близост до наказателното поле на Левски и подаде на Виктор Попов, който пък центрира ниско и намери Матеус Машадо. Нападателят на "моряците" я засече и с първото докосване я изпрати в мрежата на Левски в 12-ата минута.

Левски отговори само пет минути след гола с "бразилско" попадение. Цунами подаде към Уелтън по лявото крило и той продължи топката в центъра на наказателното поле, а Рикардиньо я изпрати във вратата на гостите за 1:1.

Левски създаде и най-чистото положение до края на полувремето, но Ивелин Попов направи огромен пропуск. Уелтън проби отново по лявото крило, стигна до аутлинията и върна топката с нисък пас към дузпата, където чакаше "десетката" на Левски. Той обаче не се възползва от отличното положение и неговият удар не само бе спасен от Иван Дюлгеров, а и най-вероятно щеше да излезе в аут.

Второто полувреме започна с по един удар към двете врати за първия четвърт час. Андриан Краев изпрати топовен шут от далечно разстояние право в тялото на вратаря на Черно море, а гостите отговориха чрез Мазир Сула. Той получи топката след разбъркване в наказателното поле на Левски и стреля към долния ляв ъгъл на Пламен Андреев, но Цунами блокира удара.

Сула получи още една възможност да вкара в 62-та минута след бърза контраатака. Топката попадна във Васил Панайотов пред наказателното поле, който продължи към дъгата за Сула. Неговият удар обаче не попадна в очертанията на вратата. Малко по-късно пък Алекс Фернандес преодоля Цунами и опита да преодолее Андреев от малък ъгъл, но изпрати топката над напречната греда.

Левски направи пълен обрат в 71-та минута. Центриране на Уелтън от лявото крило към влезлия преди секунди Илиян Стефанов бе избито от Дюлгеров, но топката попадна в Рикардиньо. Централният бранител на "сините" стреля моментално с глава и бе точен за 2:1.

Черно море получи най-добрата си възможност да изравни в седмата минута на добавеното време, когато резервата Атанас Илиев получи възможност да стреля от пряксвободен удар. Той уцели вратата с топовен шут, но Пламен Андреев спаси "сините" и те спечелиха ключовия двубой на "Герена".