site.btaНикол Стоименова е втора резерва за финала на смесена успоредка на Европейския шампионат по спортна гимнастика за девойки в Мюнхен

снимка: БТА архив

Никол Стоименова е втора резерва за финала на смесена успоредка на Европейското първенство по спортна гимнастика за девойки в Мюнхен (Германия).

Българката се нареди на 12-о място в квалификациите с оценка от 11.833 точки. Диана Георгиева е 94-а, а Никол Соколова - 96-а на смесена успоредка.

На греда Никол Соколова и Никол Стоименова разделят 36-о място с 11.533, Георгиева е 81-а, а Елена Николова - 86-а. На земя Никол Соколова е 58-а с 11.466 точки, Стоименова - 62-а, Виктория Венциславова - 73-а, а Николова - 85-а.

В многобоя Елена Николова е 62-а със сбор от 42.032 точки, а Никол Соколова зае 73-о място с 39.865 точки.

Златото в многобоя завоюва представителката на Германия Хелен Кеврич с 52.932 точки (13.733 прескок, 12.900 смесена успоредка, 12.833 греда, 13.466 земя).

В отборното класиране България завърши на 17-а позиция със 130.196 точки, а шампион стана Италия със 153.996.

Към 15:30 на 30.11.2022 Новините от днес