site.btaХудожничката Емилия Балева представя първата си самостоятелна изложба в Ганушевата къща в Шумен
BOBSTH 15:54:31 16-09-2021
RZ1553BO.011
Шумен - изложба
Художничката Емилия Балева представя първата си самостоятелна изложба в Ганушевата къща в Шумен
Шумен, 16 септември /Станимир Савов, БТА/
Художничката Емилия Балева открива днес първата си самостоятелна изложба, озаглавена "Апетит", в Ганушевата къща в Шумен, която е част от възрожденския комплекс в града, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.
Експозицията, която може да бъде разгледана до 26 септември и се реализира с финансовата подкрепа на Общинския фонд "Култура", е замислена като визуален мост между изкуството и храната. Живописните, пластични и поетични произведения образуват една обща колоритна "трапеза", на която всеки зрител ще може да открие нещо по свой вкус, отбелязват от общинския пресцентър.
Емилия Балева е родена през 1985 г. в Шумен. Притежава квалификации в сферата на чуждите езици, туризма и кулинарията. В момента е четвърти курс в бакалавърската програма "Педагогика на обучението по изобразително изкуство" в Шуменския университет "Епископ Константин Преславски". Тя има участия в студентски национални и международни изложби и пленери. Занимава се активно с творческо писане, реставриране на стари мебели, фотография и кетъринг, допълват от общинския пресцентър.
/РЗ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина