Две дузпи донесоха равенство на мача Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1948

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1948 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Димитър Илиев 3-дузпа, 1:1 Алекс Колев 90+9-дузпа

За Локомотив: Александър Василев, Райън Бидунга, Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич
за ЦСКА 1948: Венцислав Василев, Реян Даскалов, Александър Александров, Алекс Колев

състави
Локомотив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Райън Бидунга, Мартин Паскалев, Милош Петрович, Петър Витанов (46 - Христо Иванов), Кристиан Гомис (90+5 - Тодор Павлов) , Лукас Салинас, Александър Василев (64 - Ивайло Димитров), Димитър Илиев (90 - Преслав Боруков), Бирсент Карагарен (90+5 - Иван Сулев)
ЦСКА1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Реян Даскалов, Ангел Лясков (46 - Лазар Марин), Ивайло Чочев, Емил Мартинов, Галин Иванов, Георги Русев (90+11 - Денислав Александров), Марио Топузов (46 - Мартин Тошев), Александър Колев

Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиа 1:1, с което не пловдивчани не позволиха на съперника си да се бори за седмото място в класирането, което дава право на бараж за място в Лигата на конференциите. Така за последното място в евротурнирите ще се борят Ботев (Пловдив) и Берое, който има по-добри показатели в преките двубои.
"Черно-белите" поведоха още в самото началото на срещата. Съдията Георги Гинчев отсъди дузпа за домакините още във втората минута за игра с ръка на Ангел Лясков от столичния тим в наказателното поле. Капитанът на пловдивчани Димитър Илиев се разписа, след като стреля в центъра на вратата, а вратарят Даниел Наумов се хвърли предварително в десния си ъгъл.
ЦСКА 1948 се опита да реагира в средата на първата част, но ударът на Георги Русев бе блокиран. Малко преди почивката Алекс Колев от гостите нанесе точен удар с глава, но той попадна в ръцете на вратаря на Локо Илко Пиргов.
Милош Петрович вкара втори гол за Локомотив след час игра. При преглеждане на ситуацията с ВАР (видео аситенция) се оказа, че Христо Иванов, който даде асистенцията за попадението, е бил в положение на засада.
Националът Бирсент Карагарен също направи пропуск за "черно-белите".
В самия край на мача гостите от София имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Преслав Боруков, но тя не бе уважена от главния рефер.
Дълбоко в добавеното време Алекс Колев изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мартин Паскалев от тима на домакините.

Към 16:19 на 17.08.2022 Новините от днес