site.btaСто и шест творби са участвали в конкурс на екоинспекцията в Русе за проект на пъзел
BOBSTH 14:44:31 08-02-2016
MM1440BO.019
Русе - екоинспекция - конкурс
Сто и шест творби са участвали в
конкурс на екоинспекцията
в Русе за проект на пъзел
Русе, 8 февруари /Мартин Пенев, БТА/
Ученици от областите Русе, Разград, Силистра, София и Велико Търново са изпратили общо 106 творби за конкурса ва Регионалната инспекция по околната среда и водите /РИОСВ/ в Русе за изработка на проект на пъзел, посветен на Световния ден на влажните зони-2 февруари. Това съобщиха от РИОСВ в града.
Най-много са били творбите, предоставени от школите по изобразително изкуство на Обединения детски комплекс от Силистра.
Победител във възрастовата група от шест до 12 години е Витан Василев, възпитаник на СОУПНЕ "Фридрих Шилер" в Русе. На първо място сред участниците между 13 и 18 години е Милица Драганова от ПМГ "Св. Климент Охридски" в Силистра. Учениците от МГ "Баба Тонка" в Русе са фаворити при колективните творби.
Екоинспекцията е присъдила и специална награда за разработка на цялостен проект на Николай Тодоров - ученик в СОУ "Отец Паисий" в град София.
/ММ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина