site.btaУченици от Габрово откриват изложба в Дома на хумора и сатирата
BOBSTH 06:25:01 11-02-2016
MH1522BO.002 06:25
Габрово - Дом на хумора и сатирата - изложба
Ученици от Габрово
откриват изложба
в Дома на хумора и сатирата
Габрово, 11 февруари /Жанет Михова, БТА/
Деветима ученици от Габрово откриват днес изложба със свои художествени фотографии в Дома на хумора и сатирата. Младежите учат в основния и в гимназиалния курс и са възпитаници на фотографа Евгени Мичев. Това съобщи Дарина Маринчевска, уредник в дома.
Изложбата е под наслов "Как се става фотограф ?" и включва 68 черно-бели и цветни фотоси на учениците и 30 фотографии на техния преподавател.
Заниманията на младежите са били осъществени в 2-годишен курс по проекта "Успех", а всеки от тях е имал възможност сам да избира темите си и да снима това, което харесва, обясни Маринчевска. По думите й фотографиите са весели, интригуващи, пъстри и понякога провокативни, изразяващи вълненията на подрастващите и тяхната гледна точка към заобикалящия ни свят.
Фотографът Евгени Мичев показва колекция от портрети на девойки и жени. Според Маринчевска снимките разкриват необятното му въображение и отличен усет за кадъра, притежават изтънчена естетика и дълбочина на внушенията.
Изложбата ще е отворена до 25 март.
/МХ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина