site.btaНигерийският национал Точукву Нади, който премина през Ботев (Пловдив), подписа с Олимпик Марсилия
Нигерийският национален халф Точукву Нади пристигна тази сутрин в Марсилия и подписа договор с Олимпик, пише вестник "Екип". Френският гранд ще плати за правата му около 6 милиона евро на белгийския Зулте Верегем, където игра дефанзивният полузащитник до момента.
Последният мач на Точукву Нади за Зулте Верегем бе при загубата от Брюж с 3:4 за първенство. "Гледах го и се чудех какво прави още в този отбор. Това е добър удар за Олимпик Марсилия. Очаквах той за играе в английската Висша лига", казва за халфа селекционерът на Нигерия Ерик Шел. Интересно е, че Нади е започнал пътя си от втория тим на Ботев (Пловдив), а на 3 април 2022 прави дебют за първия тим на "канарчетата" в гостуването на Лудогорец. По-късно същия сезон той печели Купата на България с Ботев. През зимата на 2024 преминава в Зулте Верегем.
Уест Хям също е имал интерес към нигериеца, който обаче ще продължи кариерата си във френската Лига 1.
Точукву Нади ще се конкурира за титулярно място с алжирския национал Химад Абдели, който също ще бъде ново попълнение на тима от Марсилия, където преминава от Анже.
/ХБ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина