site.btaКартини с коледни мотиви рисуваха в подготвителната група към Българското училище „Паисий Хилендарски“ в Париж
Картини с коледни мотиви рисуваха децата от подготвителната група към Българското училище (БУ) „Паисий Хилендарски“ в Париж, Франция. Това съобщиха от училищния екип чрез Фейсбук страницата на училището.
„След като си припомниха коледните песнички, децата от подготвителната група запретнаха ръкави и нарисуваха прекрасни цветни картини за Дядо Коледа. А отзад на листа не забравиха да напишат и по едно свое желание. Поздравяваме ги за старанието и хубавите рисунки“, пишат учителите.
По-рано през месец декември за най-малките възпитаници на БУ „Паисий Хилендарски“ беше организирано и ателие за изработка на коледни пана от декорирани хартиени чинии.
Българското училище „Паисий Хилендарски“ във френската столица е създадено като образователна институция към Асоциация „Европа, култура, обмен“. То отваря врати на 6 септември 2014 година в сърцето на Осми квартал в Париж. Училището предлага обучение по български език и литература, история и география на България, като се следват програми на българското Министерство на образованието и науката. В учебното заведение се реализират и извънкласни дейности, свързани с опознаване и съхраняване на българските традиции, култура и фолклор.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина